Wiadomości

Groził domownikom i pogryzł policjanta - 34-letni agresor trafił już do aresztu

Data publikacji 02.09.2019

Zaczęło się od domowej awantury. Później było już tylko gorzej. 34-letni mieszkaniec Łazisk Górnych zamknął się w swoim mieszkaniu, grożąc pozostałym lokatorom wysadzeniem budynku w powietrze. Interweniujący na miejscu policjanci szybko obezwładnili agresora, jednak wtedy łaziszczanin znieważył mundurowych i jednego z nich pogryzł. Na wniosek mikołowskich śledczych został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinym w Łaziskach Górnych. 34-letni mężczyzna miał awanturować się, po czym zamykając się w mieszkaniu z dwójką małych dzieci, w tym z dwumiesięcznym niemowlęciem groził, że wysadzi budynek w powietrze. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci wraz ze służbami ratunkowymi. Agresywny i pobudzony mężczyzna został obezwładniony. To właśnie wtedy znieważył interweniujących mundurowych, a jednego z nich pogryzł. Dzieciom na szczęście nic się nie stało.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce potem usłyszał cztery zarzuty, w tym: znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz stworzenia sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia współlokatorów.

Mikołowscy śledczy złożyli wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd przychylił się.

Mieszkaniec Łazisk Górnych najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.