Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
osoby pokrzywdzone przestępstwem
reportracism

Ruch drogowy

 1. Policja przypomina – odblask może uratować życie!

  Mikołowska Policja przypomina, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu do świtu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – od 20 do 500 zł. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, jaskrawe parasolki i.in., spowoduje, że szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności znacznie wzrośnie, nawet jeżeli idzie złą stroną jezdni.

 2. Kontrole autokarów przed zorganizowanym wyjazdem

  Policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed podróżą. W Mikołowie miejscem takich kontroli został wyznaczony parking przy Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Jasnej 1-5. Prosimy odpowiednio wcześniej uzgadniać termin kontroli pod numerem: tel. 32 7377 290.

 3. Wyniki wczorajszej akcji PRĘDKOŚĆ

  Wczoraj na drogach naszego powiatu trwały działania „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i karanie amatorów szybkiej jazdy. Policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, oraz czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Kierowcy z tzw. „ciężką nogą” nie uniknęli mandatów i punktów karnych. Doszło do trzech kolizji oraz jednego wypadku.

 4. Telefony, telefony.. ."Łapki na kierownicę"

  Od dzisiaj rozpoczyna się ogólnopolska kampania "Łapki na kierownicę". Jej zadaniem jest uświadomienie kierujących, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Partnerem akcji jest operator popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

 5. W TROSCE O BEZPIECZNY WYDŁUŻONY WEEKEND

  Przed nami kolejny długi weekend, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę.

 6. IV Bieg Wyrski - utrudnienia w ruchu

  Mikołowska drogówka informuje o weekendowych utrudnieniach w ruchu drogowym. W niedzielę 11 czerwca br. od godziny 09:45 do 12.00 na ulicach Wyr wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z imprezą sportową IV Bieg Wyrski.

 7. Egzamin dla najmłodszych rowerzystów

  W tym tygodniu policjanci mikołowskiej drogówki zorganizowali dla uczniów orzeskich szkół podstawowych egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy". Nie wszyscy młodzi miłośnicy jednośladów zdali jednak egzamin na kartę rowerową. Do testu przystąpiło w sumie 36 uczniów, z czego czterech będzie musiało egzamin powtórzyć. W trakcie tego spotkania, oprócz egzaminowania, mundurowi udzielali porad i wskazówek, jak prawidłowo zachować się na drodze. Kampania MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo" ciągle trwa.

 8. X Bieg uliczny o "Łaziskie Liście" - utrudnienia w ruchu

  Mikołowska drogówka informuje o weekendowych utrudnieniach w ruchu drogowym. W sobotę, 3 czerwca br. od godziny 11:50 do 12.45 na ulicach Łazisk Górnych wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z imprezą sportową X Bieg uliczny o "Łaziskie Liście".

 9. Policyjne działania "Pasy"

  Dzisiaj od rana policjanci mikołowskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Mikołowska drogówka kolejny raz korzysta podczas służby ze specjalistycznego sprzętu do wykrywania nieprawidłowości w ruchu drogowym. Mowa o zestawie fotograficznym do zdalnej rejestracji wykroczeń. Urządzenie należy do wyposażenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a czasowo korzystają z niego jednostki terenowe.

 10. Służba z Ekipą Techniki Drogowej i Ekologii

  Od rana na terenie powiatu mikołowskiego policjanci prowadzą kontrole przy użyciu pojazdu Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii (ETDiE). Mundurowi wykorzystując ten sprzęt kontrolują samochody, busy i ciężarówki. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu policjanci mogą eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie i zanieczyszczające środowisko naturalne.