Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Stop agresji drogowej
Idź-Jedź-Żyj - Rok Pieszego 2014
Nie reagujesz - akceptujesz
stop seksturystyce
osoby pokrzywdzone przestępstwem
DEBATY
reportracism

Ruch drogowy

 1. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem biegaczy

  Wczoraj w Orzeszu policjanci z mikołowskiej jednostki zabezpieczali "II Zimowym Bieg Orzeski". Mikołowscy policjanci kontrolowali trasę, w obrębie której poruszali się uczestnicy tego sportowego wydarzenia. Mundurowi troszcząc się o prawidłowy przebieg imprezy dbali o ład i porządek publiczny oraz czuwali nad bezpieczeństwem sympatyków i uczestników zabawy.

 2. "Zimowym Bieg Orzeski"- utrudnienia w ruchu

  Mikołowska drogówka informuje o weekendowych utrudnieniach w ruchu drogowym. W niedzielę, 22 stycznia br od godziny 13.00 do 14.30 na drogach Orzesza wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z imprezą sportową" Zimowy Bieg Orzeski".

 3. Policjanci rozdawali odblaski

  W orzeskiej restauracji „Amaro” odbyło się spotkanie policjantów z seniorami, które poświęcone zostało bezpieczeństwu pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego mikołowskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przekazali obecnym na spotkaniu seniorom odblaskowe opaski na rękę oraz kamizelki. Mundurowi apelowali do wszystkich gości, żeby zadbali o bezpieczeństwo i pamiętali o noszeniu elementów odblaskowych.

 4. Bezpłatne sprawdzenie auta na wakacje

  W trosce o bezpieczeństwo podróżnych mikołowska policja wraz ze stacją diagnostyczną „Słotzłom” z Mikołowa przeprowadzą wspólne działania. Dzięki nim kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem, a także skorzystać z porady diagnosty i policjantów. Zapraszamy 24-25 czerwca na ul. Bielską 27!

 5. Zdawali egzamin na kartę rowerową

  Mikołowscy policjanci we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 i 9 w Orzeszu egzamin na ich pierwsze "prawo jazdy", czyli kartę rowerową. Na tą okazję do szkoły zawitał specjalny radiowóz wyposażony w tzw. "Ruchome Miasteczko Ruchu Drogowego".

 6. Wypadek z udziałem motocyklisty

  Mikołowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 10.15 na ul. Przelotowej w Mikołowie. Kierujący motocyklem zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym. 28-letni motocyklista z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany helikopterem do szpitala w Sosnowcu, a kierowca osobówki do szpitala w Mikołowie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 7. Zginął motocyklista

  Policjanci z Mikołowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Wyrach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem kawasaki z nieustalonych dotychczas przyczyn uderzył w przydrożny znak. Ranny 34-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

 8. Zapraszamy stacje diagnostyczne do wsparcia działań "Bezpieczna podróż" - "Bezpieczne Wakacje"

  Mikołowska policja 23 i 24 czerwca planuje kolejne działania zorganizowane z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych. Na stacji diagnostycznej kierowcy będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić sprawność techniczną pojazdu przed wakacyjną podróżą oraz porozmawiać z policjantem na temat przepisów ruchu drogowego. Zapraszamy chętne do współpracy stacje diagnostyczne z powiatu mikołowskiego do wsparcia działań „Bezpieczna podróż” w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne Wakacje 2016".

 9. Co zrobić w przypadku kolizji i wypadku drogowego?

  Aura na pewno nie sprzyja kierowcom, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Koniecznym wydaje się przypomnienie użytkownikom dróg o zasadach zachowania się w przypadku uczestniczenia w kolizji lub wypadku drogowym. Co robić w takim przypadku? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć i właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

 10. Zdarzenie drogowe w Wyrach

  Policjanci z Mikołowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj o godzinie 11.00, w Wyrach na ul. Pszczyńskiej.