Wiadomości

Dzielnicowy sprawdzał wiedzę uczniów i przedszkolaków

Data publikacji 31.08.2019

Zebra czy lampart? Jakiego potocznego sformułowania używamy na określenie przejścia dla pieszych? Od takiego pytania ropoczęła się rozmowa mikołowskiego dzielnicowego z dziećmi, które miały okazję uczestniczyć w zorganizowanej w jednym z centrów handlowych akcji pod nazwą " Bezpieczny powrót do szkoły". Sprawdzana przez policjanta wiedza będzie potrzebna już niedługo, bowiem pierwszy wrześniowy dzwonek rozbrzmi lada moment.

Akcja "Bezpieczny powrót do szkoły" odbyła się w miniony piątek w godzinach 16.00 do 18.00. Jej głównym celem było zwrócenie uwagi najmłodszych oraz ich opiekunów na podstawowe aspekty prawidłowych nawyków poruszania się po drodze, w głównej mierze korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych.  Na terenie jednego z centrum handlowych można było zobaczyć z bliska wozy strażackie oraz policyjny radiowóz.

Dzieci bardzo dobrze radziły sobie zadawanymi przez dzielnicowego asp. Tomasza Jałowego pytaniami na temat bezpieczeństwa na drodze. Wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy i prawidłowego zachowania się w razie zgubienia się. Mali mieszkańcy naszego powiatu z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek policjanta, dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawali wiele pytań.

Wyjątkową atrakcją, jak zawsze bezkonkurencyjnie, stał się obecny na spotkaniu sierżant Hektor - maskotka mikołowskiej policji - symbol bezpieczeństwa, profilaktyki i prawidłowych zachowań wśród najmłodszych.

  • Dzielnicowy asp.Tomasz Jałowy w trakcie spotkania z dziećmi "Bezpieczny powrót do szkoły"
  • Dzielnicowy asp.Tomasz Jałowy w trakcie spotkania z dziećmi "Bezpieczny powrót do szkoły
  • Dzielnicowy asp.Tomasz Jałowy w trakcie spotkania z dziećmi "Bezpieczny powrót do szkoły