Wiadomości

Bezpłatnie sprawdzisz stan pojazdu przed wyjazdem!

Data publikacji 15.06.2018

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych mikołowska policja wraz ze stacją diagnostyczną "Diagneo" z Orzesza oraz „Słotzłom” z Mikołowa prowadzą wspólne działania. Dzięki nim kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan techniczny samochodu przed planowanym wakacyjnym wyjazdem, a także skorzystać z porady diagnosty i policjantów. Serdecznie zapraszamy!

Martwi Cię stan techniczny pojazdu przed wakacyjnym wyjazdem? Pamiętaj, że bezpieczeństwo w podróży jest najważniejsze. Przed planowaną trasą warto skontrolować sprawność samochodu. Dzięki wspólnym działaniom stacji diagnostycznej "Diagneo" z Orzesza, „Słotzłom” z Mikołowa i mikołowskiej policji można bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed wakacjami. Mundurowi i pracownicy stacji kontroli zachęcają Państwa do skorzystania z tej wyjątkowej możliwości.

Już jutro, 16 czerwca w godzinach 9:00 - 15:00 zapraszamy do Orzesza na stację diagnostyczną "Diagneo" ul. Mikołowska 92, gdzie odbędzie się piknik, podczas którego chętne osoby będą miały możliwość sprawdzić stan techniczny swoich pojazdów. W tym dniu będzie można skorzystać także z porady diagnostów oraz policjantów ruchu drogowego. Organizatorzy przewidzieli również wiele innych atrakcji, m.in. pokaz ratownictwa technicznego i medycznego zorganizowany przez OSP Zawiść przy współpracy z OSP Łaziska Górne, prezentację sprzętu, który jest na wyposażeniu pojazdów straży pożarnej, a także atrakcje i zabawy dla najmłodszych.

Z kolei w dniach 22 i 23 czerwca, na darmowe badanie kontrolne pojazdu, zapraszamy do Mikołowa na stację kontroli pojazdów "Słotzłom" ul. Bielska 27. Na miejscu będzie można skorzystać z porady diagnostów oraz policjantów ruchu drogowego. Będzie również niespodzianka w postaci symulatora dachowania samochodu. Dzięki temu urządzeniu, osoby poddające się próbie, będą miały możliwość uświadomić sobie, jakże ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Działania prowadzonę będą w następujących godzinach: 22 czerwca (piątek) w godzinach: 14:00 - 20:00, 23 czerwca (sobota) w godzinach: 7:00 - 14:00

Działania realizowane są w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg podczas wzmożonego ruchu związanego z letnim wypoczynkiem. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!