Wiadomości

Podziękowania za wzorową postawę dla pracownicy banku

Data publikacji 27.04.2018

Dzisiaj, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie kom. Dariusz Waligóra, spotkał się z przedstawicielami jednego z orzeskich banków i podziękował za wzorową postawę pracownicy placówki. To dzięki czujności i właściwej reakcji Pani Aliny Sosna, uchroniono 82-letnią mieszkankę Orzesza przed utratą oszczędności jej życia.

11 kwietnia do 82-letniej mieszkanki Orzesza zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna. Mężczyzna wyżalił się seniorce, że miał wypadek i aby uniknąć odpowiedzialności, musi zapłacić 32 tysiące złotych. Poprosił kobietę o pożyczenie tej sumy. Po rozmowie telefonicznej, 82-latka poszła do jednego z orzeskich banków, aby wypłacić oszczędności, jakie posiadała na koncie. Na szczęście w odpowiednim momencie zareagowała Pani Alina Sosna - pracownica banku z wieloletnim doświadczeniem. To dzięki jej czujności, intuicji i profesjonalizmowi, kilka chwil później kryminalni z komisariatu w Orzeszu zatrzymali 56-letniego oszusta z Tychów. Prowadzone przez mikołowskich śledczych postępowanie nadal ma charakter rozwojowy.

Dzisiaj szef mikołowskich policjantów, wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Orzeszu nadkom. Anną Musioł, złożyli Pani Alinie Sosnie oraz jej przełożonemu podziękowania za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, dzięki której mieszkanka Orzesza nie straciła swoich oszczędności. W spotkaniu wzięła udział również dyrektor do spraw relacji z rynkiem. Były słowa wielkiego uznania, list gratulacyjny oraz drobny upominek.

Na ręce komendanta oraz szefowej orzeskich policjantów również złożone zostały podziękowania, kwiaty oraz pamiątkowe statuetki za błyskawicznie podjętą interwencję oraz profesjonalizm mundurowych, dzięki którym nie doszło do wyłudzenia pieniędzy od klientki ich banku.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Alinie za godną do naśladowania postawę!