Wiadomości

Dzielnicowi spotkali się z pierwszoklasistami (Ornontowice)

Data publikacji 04.12.2017

W ramach grudniowych działań profilaktycznych "Bezpieczne pasy" dzielnicowi z orzeskiego komisariatu spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Ornontowic. Celem mundurowych było przypomnienie o korzyściach noszenia odblasków, w które to jeszcze w październiku wszyscy pierwszoklasiści zostali wyposażeni, ale także zwrócenie uwagi na zawód policjanta. Nasi milusińscy byli bardzo zainteresowani policyjnym sprzętem i chętnie oglądali z bliska policyjny radiowóz.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Orzeszu wraz z strażakami ornontowickiej Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się z najmłodszymia uczniami ornontowickiej placówki szkolnej. Spotkanie odbyło się w siedzibie OSP przy ulicy Bankowej 1.

Asp. Marcin Romaszkan, który obecnie pełni obowiązki dzielnicowego w tej gminie, zwrócił uwagę słuchaczy na istotę przestrzegania przepisów ruchu drogowego w aspekcie sposobu przechodzenia przez jezdnię oraz bezpieczeństwa na drodze. W październiku br. , dzięki uprzejmości władz gminy Ornontowice, wszyscy uczniowie klas I otrzymalali odblaskowe elementy.  Mundurowy apelował, aby uczniowie zakładali je w widocznych miejscach odzieży wierzchniej oraz tornistrów. Apelował o rozwagę podczas drogi do i ze szkoły.

Najmłodsi mieli także okazję aby z bliska przyjrzeć się jak wygląda policyjny radiowóz, w jakie elementy jest wyposażony i jak na codzień wygląda praca stróżów prawa.  Po tzw. policyjnej części spotkania przyszedł czas na informacje o kolejnym ulubionym zawodzie dzieci - strażaku. I tutaj znów pojawiła się możliwość poznania strazackiego sprzętu oraz pozyskania wiedzy o sposobie postępowania na wypadek pożaru.
 

  • 04 grudnia, Ornontowice, plac przy OSP