Dzielnicowy bliżej szkół - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Dzielnicowy bliżej szkół

Data publikacji 10.10.2017

Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” utrzymuje stałe relacje ze szkołami i przedszkolami w swoim rejonie. Umożliwia to nie tylko rozwiązywanie bieżących problemów, ale także prowadzenie długofalowej współpracy. Spotkania takie są okazją do wymiany wiedzy, kompetencji i doświadczeń. Dziś, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" policjant odwiedził dwie mikołowskie placówki.

Sierż. szt. Łukasz Basa dzielnicowym mikołowskiej komendy jest od początku lipca br. Wcześniej pracował jako policjant Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Zatem zajęcia profilaktyczne w placówkach szkolnych i przedszkolnych stanowią dla niego swoisty debiut.

W ramach stałej współracy ze szkołami i przedszkolami oraz mając na względzie nową kampanię MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny", dziś rano odwiedził dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 Specjalnych w Mikołowie, a następnie Przedszkole nr 1 im "Jasia i Małgosi". Dzielnicowy przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz kilku innych zasad ruchu drogowego. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjant podkreślał także jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczył, że dzięki temu piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, co znacznie poprawia ich bezpieczeństwo.

W spotkaniu wziął również udział sierżant Hektor - przyjazna dzieciom maskotka mikołowskiej policji.

  • Zespół Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie

  • Przedszkole nr 1 im. "Jasia i Małgosi" w Mikołowie