Weekendowe działania "Prędkość" - podsumowanie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Weekendowe działania "Prędkość" - podsumowanie

Data publikacji 17.07.2017

Wczoraj o godzinie 22.00 na drogach powiatu mikołowskiego zakończyła się policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Akcja mikołowskiej Policji rozpoczęła sięw piątek o 6.00 i trwała niedzieli do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie moli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

W działaniach uczestniczyło 25 policjantów. Odnotowano 133 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. 128 kierowców zostało ukaranych mandatami, wobec trzech będzie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, wobec dwóch zastosowano pouczenie. Jednemu kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

Ponadto, w trakcie całego weekendu zatrzymano trzy osoby, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.