Wiadomości

By oszustom się nie udało – rodzinne rozmowy przynoszą efekty

Data publikacji 14.07.2017

Oszuści nie mają wakacji i wciąż próbują wyłudzać pieniądze od naszych seniorów. Czujność, ograniczone zaufanie i wiedza o metodach działania przestępców z pewnością pomogą uchronić się przed dotkliwą stratą. Również w gronie rodzinnym rozmawiajmy z osobami starszymi o działaniach przestępców, upewnijmy się, że rozumieją zagrożenie.

 Mikołowscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Ich metody mogą się zmieniać i dopasowywać nawet w trakcie rozmowy z potencjalną ofiarą. Dlatego najważniejsza jest czujność, ostrożność i wiedza. Pamiętajmy – oszuści wywierają presję czasu. Wystarczy jednak jeden telefon do rodziny lub na policję, aby ich powstrzymać. Ważne – zawsze upewnijmy się, że wcześniejsza rozmowa została rozłączona!

Apelujemy również do rodzin i przyjaciół osób starszych. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach wynikających z działalności oszustów. Upewnijmy się, że w razie jakiegokolwiek niespodziewanego telefonu, skontaktują się z nami. Ich bezpieczeństwo zależy także od nas.

Przypominamy – policja nigdy nie „wciąga” osoby postronne w swoje działania, nigdy nie żąda żądnych pieniędzy, nie prosi o finansowe zaangażowanie w zatrzymanie jakichkolwiek oszustów.