Wiadomości

Dzielnicowy rejonu nr 13 Łaziska Górne (teren przemysłowy): st. sierż. Ewa Urbańczyk

Data publikacji 07.02.2017

Rejon służbowy nr 13 - teren przemysłowy, dzielnicowy: st. sierż. Ewa Urbańczyk, tel. 727-032-239. Policjantka pełni służbę w Policji od 2011 roku. Jest laureatką konkursu "Policjant, który mi pomógł" w 2014 roku. "...mam w niej oparcie, jakiego nie spodziewałam się od jakichkolwiek służb mundurowych."- powiedziała jedna z kobiet, której policjantka udzieliła pomocy w trudnej sytuacji.

Rejon służbowy nr 13 w Łaziskach Górnych obejmuje ulice: Długa, Gajowa, Gostyńska, Hutnicza, Konopnickiej, Lasoki, Łazy, Łąkowa, Konopnickiej, Południowa, Powstańców, Stawowa, Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Zwałowa, Zwycięstwa, Źródlana.

Dzielnica nr 13 w większości swoim zasięgiem obejmuje w większości zabudowę wielorodzinną. W rejonie dzielnicy znajdują się przede wszystkim obiekty przemysłowe jak: Elektrownia „Łaziska”, dawna huta „ Łaziska”, gimnazjum, przedszkole, sklepy, poczta. Zagrożeniami w tym rejonie są: nieprawidłowe parkowanie, popełnianie wykroczeń szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, jak na przykład spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.

St. sierż. Ewa Urabańczyk służbę w Policji rozpoczęła w 2011 roku, w Komisariacie Policji IV w Rudzie Śląskiej, gdzie pracował również jako dzielnicowy. Policjantka została laureatką konkursu "Policjant który mi pomógł", który organizuje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

"...mam w niej oparcie, jakiego nie spodziewałam się od jakichkolwiek służb mundurowych."- powiedziała jedna z kobiet, której policjantka udzieliła pomocy w trudnej sytuacji.

Ideą konkursu jest podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Ponadto zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.


 

Powrót na górę strony