Orzesze świeci po zmroku - Galerie zdjęć - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Galerie zdjęć

Orzesze świeci po zmroku

Dbając o bezpieczeństwo zwłaszcza najmłodszych pieszych, blisko 400 sztuk odblasków trafiło do dzieci klas pierwszych ze wszystkich szkół podstawowych w Orzeszu. Mundurowi nie tylko wręczyli dzieciom odblaski, ale również przypomnieli o najważniejszych kwestiach bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby młodzi uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni i bezpieczni na drodze.

Policjanci z mikołowskiej drogówki, wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Orzeszu odwiedzili uczniów klas pierwszych i drugich szkół podstawowych w Orzeszu. Dzieci wysłuchały wielu cennych porad, a policjant z wydziału ruchu drogowego przypomniał również o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w drodze do szkoły oraz w czasie wolnym. Jest to istotne zwłaszcza teraz, gdy szybciej zapada zmrok.

Blisko 400 uczniów otrzymało odblaski, ufundowane przez Urząd Miasta w Orzeszu. Teraz młodzi uczestnicy ruchu drogowego będą już z daleka widoczni i bezpieczni. Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach prowadzonej przez mikołowską drogówkę kampanii: "Rok Pieszego 2016". Niespodzianką dla milusińskich był "sierżant Hektor" - maskotka mikołowskiej policji, którą dzieci uwielbiają.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...