Galerie zdjęć

Policyjna orkiestra zagrała dla niepełnosprawnych

Przedstawiciele kierownictwa mikołowskiej komendy uczestniczyli w obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to święto osób niepełnosprawnych, które stanowi hołd dla ich trudu w pokonywaniu przeciwności losu. Policję reprezentował również Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka – mł. insp. Krzysztof Kazek.

Dzisiaj na Rynku w Mikołowie odbyły się obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Organizatorem obchodów jest Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyrach Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mikołowie. Jest to święto osób niepełnosprawnych, które stanowi hołd dla ich trudu w pokonywaniu przeciwności losu. Policję w wydarzeniu reprezentowali: Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka – mł. Insp. Krzysztof Kazek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie kom. Dariusz Waligóra oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Anna Musioł.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 11:00 w Bazylice św. Wojciecha. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz na Rynek Mikołowa, któremu towarzyszyła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na Rynku Miasta odbyły się występy i animacje dla dzieci i mieszkańców miasta oraz koncert zespołu „Voccata”.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...