Sierżant Hektor ze sportowym akcentem - Dla dzieci - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dla dzieci

Sierżant Hektor ze sportowym akcentem

Sierżant Hektor to znana już w większości powiatu mikołowskiego policyjna maskotka - symbol bezpieczeństwa i społecznej profilaktyki. Pojawia się wszędzie tam, gdzie policjanci mają okazję przypomnieć, zwłaszcza najmłodszym mieszkańcom, podstawowe zasady dotyczące między innymi bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz reguł postępowania podczas rekreacji i wypoczynku. Wraz z początkiem grudnia pojawił się na mikołajkowych zawodach pływackich oraz lodowisku.

Miniona sobota ( 02.12.) była dla młodych mieszkańców Mikołowa wyjątkowa z kilku powodów. Spadł długo wyczekiwany śnieg, rozpoczął się pełen radości i niespodzianek jeden z najbardziej pożądanych w roku miesięcy. Mikołowianie wraz ze swoimi pociechami wzięli udzia, w zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji,  dwóch sportowych wydarzeniach.

O godzinie 10.00 w miejskiej pływalni Aqua Plant przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 22 odbyły się "X  Mikołajkowe Zawody Pływackie", które to adresowane były do uczniów miejscowych szkół podatawowych.  Policjanci z Wdyziału Prewencji  Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, sierż. Artur Ceran oraz dzielnicowy rejonu mł.asp. Piotr Haśnik w towarzystwie sierżanta Hektora promowali zasady, które obowiązują w trakcie sportów wodnych. Ich obecność w tym miejscu związana jest także z akcją mikołowskich mundurowych, którzy pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" uczą najmłodszych pływać i w ten sposób przygotowują do letniego sezonu (artkuł dotyczący tego wydarzenia - zobacz tutaj).

Kilka minut po godzinie 11.30 stróże prawa pojawili się na sztucznym lodowisku przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 38. Tłumy dzieci i młodzieży wraz ze swoimi opiekunami rozpoczęli tam zimowe szaleństwo pod nazwą "Mikołajki na lodzie". W ramach wstępu do imprezy, policjani apelowali o zachowanie rozsądku i rozwagi. Tym, co stało pod największym znakiem zapytania i budziło ogromne zainteresowanie obecnych na lodowisku osób, był moment wejścia na taflę policyjnej maskotki. Jednak przy wsparciu dzielnicowego, nikomu nie mogła stać się krzywda. St.sierż. Artur Cerna zachęcał wszystkich do sportowej aktywności podkreślając jednocześnie istotę dbałości o wzajemne bezpieczeństwo.

Ładowanie odtwarzacza...