Dzielnicowy czytał dzieciom - Dla dzieci - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dla dzieci

Dzielnicowy czytał dzieciom

Nauka przez zabawę, a w przypadku dzielnicowego z Łazisk Górnych profilaktyka przez czytanie – to forma przekazu wiadomości o bezpieczeństwie, z jaką spotkali się ostatnio podopieczni Przedszkola nr 7 w Łaziskach Górnych. Mł. asp. Paweł Oleksiński zaprezentował maluchom profil policjanta i przeczytał bajkę na temat bezpieczeństwa podczas ogniska. Całemu spotkaniu bacznie przyglądał się sierżant Hektor- maskotka mikołowskiej policji. Ta wizyta to element kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Odwiedziny mundurowych w przedszkolu zawsze budzą ogromne emocje i zainteresowanie wśród najmłodszych. Dzieci z uwagą spoglądają na stróżów prawa i niezwykle rzetelnie starają się odpowiadać na pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Tak też było w trakcie ostatniej wizyty dzielnicowego z Łazisk Górnych mł. asp. Pawła Oleksińskiego w jednej z miejskich placówek wychowawczych – Przedszkola nr 7. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Maluchy wysłuchały zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w domu oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Dzielnicowy przypomniał numery alarmowe 997, 998, 999 oraz 112, podkreślił także jakie korzyści ma noszenie ubrań lub obuwia z elementem odblaskowym. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy oraz obecność policyjnej maskotki - Hektora.

Następnie mundurowy przeczytał maluchom bajkę, w treści której znajdowało się wiele przydatnych porad i wskazówek jak mądrze i bezpiecznie zachowywać się podczas ogniska. Taka forma przekazywania wiedzy spotyka się z dużą efektywnością. Najmłodsi uwielbiają przecież słuchać opowieści, zwłaszcza, że tym razem towarzyszył im pluszowy sierżant Hektor. Wszystkim obecnym rozdano też odblaskowe opaski, aby przekazana wcześniej wiedza została zastosowana w praktyce.

Na koniec spotkania, dyrektor placówki Pani Barbara Dziduch, w imieniu wszystkich podopiecznych podziękowała dzielnicowemu za przeprowadzone zajęcia i wręczyła dyplom upamiętniający to wydarzenie.