"Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski" - Dla dzieci - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dla dzieci

"Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski"

To słowa przedszkolnego wiersza, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci mikołowskiego dzielnicowego, asp. szt. Macieja Dobrowolskiego. Policjant przyznaje, że uwielbia pracę z najmłodszymi, których cechuje niesamowita szczerość oraz pogoda ducha, a spotkania profilaktyczne przynoszą wymierne korzyści dla wszystkich uczestników. Bezpośredni kontakt z mundurowym doskonale wplata się w nową koncepcję pracy "Dzielnicowy bliżej nas".

Asp. szt. Maciej Dobrowolski w czwartkowy poranek odwiedził przedszkolaków oraz dzieci klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Gromadki Misia w Mikołowie, przy ulicy Skalnej. W spotkaniu wzięło udział w sumie blisko sto osób. Dzieci uważnie wysłuchały słów policjanta, a następnie same zadawały liczne pytania. Najmłodsi skupili uwagę na wyglądzie stróża prawa, aby mieć świadomość jak rozpoznać swojego dzielnicowego oraz pogłębili wiedzę, dotyczącą bezpieczeństwa w czasie zabaw w domu i poza nim. Okazuje się, iż mimo tak młodego wieku, dzieci bardzo dobrze znają numery alarmowe oraz wiedzą do kogo zwrócić się w sytuacji zagrożenia. Podczas prelekcji, policjant poruszył również bardzo istotna kwestię, związaną z bezpieczeństwem w sieci.

Współczesna, nieograniczona dostępność do mediów elektronicznych, powoduje, że coraz więcej osób, w tym także i dzieci, korzystając z internetu, przyswaja szkodliwe dla nich treści i obrazy. Aby temu zapobiec, należy podejmować wspólne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania negatywnym zjawiskom. Przekazywanie wiedzy w tym zakresie najmłodszym zwiększa szansę na ograniczenie liczby niepożądanych zdarzeń z udziałem naszych pociech, dlatego podobne spotkania będą niewątpliwe kontynuowane.