Zapraszamy stacje diagnostyczne do wsparcia działań "Bezpieczna podróż" - "Bezpieczne Wakacje 2017"

Mikołowska policja 23 i 24 czerwca po raz kolejny już planuje działania zorganizowane z myślą o bezpieczeństwie zmotoryzowanych. Na stacji diagnostycznej kierowcy będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić sprawność techniczną pojazdu przed wakacyjną podróżą oraz porozmawiać z policjantem na temat przepisów ruchu drogowego. Zapraszamy chętne do współpracy stacje diagnostyczne z powiatu mikołowskiego do wsparcia działań „Bezpieczna podróż” w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne Wakacje 2017"

Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie planuje kolejne już działania z myślą o bezpieczeństwie wszystkich użytkowników dróg. Celem akcji ma być troska o bezpieczeństwo podróżnych i stan techniczny pojazdów, jakimi się poruszają. Podczas działań kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować pojazd przed wakacyjną podróżą. Dzięki działaniom kierowcy upewnią się, czy mogą bezpiecznie wyjechać na drogę, a samochód nie posiada poważniejszych, widocznych usterek zagrażających bezpieczeństwu w podróży. Na miejscu obecni będą policjanci, którzy udzielą porad z zakresu ruchu drogowego wszystkim zainteresowanym. Podkreślamy, że sprawdzenia pojazdu nie należy traktować, jako przeglądu technicznego pojazdu w myśl przepisów prawa o ruchu drogowym, które wykonywane jest odpłatnie i kwitowane w dowodzie rejestracyjnym. Sprawdzenie ma na celu ogólne skontrolowanie stanu auta i upewnienie się, że pojazd może wyruszyć w dalszą podróż.

Już dziś zachęcamy wszystkie chętne do współpracy stacje diagnostyczne z powiatu mikołowskiego do uczestnictwa w działaniach na rzecz bezpieczeństwa użytkowników dróg. Zgłoszenia proszę kierować do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pod numerem telefonu: 32-73-77-290 do dnia 31 maja br. Akcja planowana jest 23 i 24 czerwca. Zapraszamy!!!