Podsumowanie działań "Truck & Bus" - DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE

Podsumowanie działań "Truck & Bus"

Data publikacji 26.07.2017

Wczoraj w powiecie mikołowskim, jak i całym województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania pn. "Truck & Bus". Stróże prawa szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom samochodów ciężarowych i busów. W powiecie mikołowskim w akcji wzięło udział 11 mundurowych, którzy skontrolowali kilkudziesięciu kierowców pojazdów.

W działaniach prowadzonych na drogach powiatu mikołowskiego w godz. 6.00-22.00 uczestniczyło 11 policjantów z mikołowskiej drogówki. Kontrole przeprowadzono były głównie na DK-81 oraz DK-44, gdzie codziennie przejeżdża dużo samochodów ciężarowych.

Wyniki: podczas działań dokładnie skontrolowano 52 pojazdy, w tym 27 ciężarówek oraz 25 osobówek. Mundurowi sprawdzali szczegółowo wszystkie elementy wpływające na bezpieczeństwo: przekraczanie dozwolonej prędkości, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdu, w tym sprawność układów kierowniczych i hamulcowych, zabezpieczenie przewożonego ładunku, oraz czas pracy kierowcy. Mundurowi zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, nałożyli 26 mandatów karnych, zaś w 3 przypadkach wystąpili z wnioskiem o ukaranie. Akcja zakończyła się o 22.00, a jej celem było tradycyjnie dyscyplinowanie kierujących pojazdami, poprzez ujawnianie oraz eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego, a także międzynarodowego osób i rzeczy.