DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE

Podsumowanie Działań "Kontrola Drogowa Pieszy"

Data publikacji 24.02.2017

Wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzili działania "Kontrola drogowa – piesi”. Celem akcji jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w szczególności pieszych. Policjanci mieli za zadanie reagować na popełniane przez pieszych wykroczenia, a także im zapobiegać.

Wczoraj po raz kolejny mikołowscy mundurowi przeprowadzili działania "Kontrola drogowa–  piesi”. Od 6.00-14.00 na ulicach powiatu najbardziej uczęszczanych przez pieszych policjanci drogówki zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Ich celem jest reakcja i zapobieganie popełnianiu wykroczeń przez przechodniów, a także kontrolowanie kierowców samochodów, naruszających prawa pieszych. Funkcjonariusze podczas licznych kontroli uświadamiali uczestnikom ruchu, jak istotne jest bezpieczeństwo pieszych, aby jak najskuteczniej ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W akcji wzięło udział 6 mundurowych. Policjanci odnotowali 7 przypadków popełnionych wykroczeń przez pieszych użytkowników dróg. Najczęściej piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych. Policjanci zwracali uwagę osobom, jak istotne jest bezpieczeństwo na drodze oraz korzystanie z przejść dla pieszych i noszenie odblasków. Mundurowi kontrolowali także kierowców, którzy popełniali wykroczenia związane z naruszeniem przepisów o zachowaniu wobec pieszych. Ujawnionych wykroczeń popełnianych przez kierujących mundurowi ujawnili 24. Kierowcom podkreślano, jak ważne jest, by ostrożnie poruszali się po drogach uważając na przechodniów. Mundurowi nałożyli zarówno na pieszych, jak i kierowców mandaty za popełnione naruszenia.

Ładowanie odtwarzacza...