DZIAŁANIA OGÓLNOKRAJOWE

Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend - ostatni weekend sierpniowy"

Od piątku na drogach całego powiatu mikołowskiego prowadzona była akcja „Bezpieczny weekend". Bezpieczeństwa na drogach pilnowało 33 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi przez trzy dni czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszych miast. Dzięki ich pracy weekend minął spokojnie, odnotowano bowiem tylko jeden wypadek.

W związku z kończącymi się się wakacjami, a co za tym idzie wzmożonym ruchem pojazdów oraz osób, od 6:00 w piątek do 22:00 w niedzielę trwały  działania „Bezpieczny Weekend - ostatni weekend sierpniowy", w trakcie których policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach.

W ciągu trzech dni w akcji wzięło udział 33 policjantów ruchu drogowego. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w czasie ostatniego weekendu wakacji, dlatego też policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także używanie pasów bezpieczeństwa, fotelików dla najmłodszych pasażerów oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. Sprawdzana była również trzeźwość kierowców.

Niestety okazało się, że 4 z kontrolowanych kierujących prowadziło swoje pojazdy po alkoholu: 2 w stanie nietrzeźwości i 2 w stanie po użyciu alkohou. W miniony weekend na drogach powiatu mikołowskiego doszło do wypadku, odnotowaliśmy  natomiast 9 kolizji. 

W niedzielę, 3 września, dodatkowo przeprowadzono działania "Prędkość". Wynik? 52 skontrolowane pojazdy, ujawnione 43 wykroczenia, nałożono 40 mandatów karnych.

Dzięki pracy mikołowskich policjantów, kolejny już w tym roku długi weekend na drogach powiatu minął spokojnie.