DZIAŁANIA OGÓLNOKRAJOWE

"Bezpieczny Weekend - sierpniowy weekend" - podsumowanie działań

Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyły się ogólnopolskie działania drogówki, których celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych. Mundurowi kontrolowali nie tylko stan techniczny pojazdów, ale także prędkość z jaką poruszali się kierowcy, obowiązkowo ich stan trzeźwości oraz to, w jaki sposób zachowują się oni wobec pieszych. Poniżej przedstawiany bilans po 5 dniach długiego weekendu na terenie powiatu mikołowskiego.

Działania trwały od piątku 11 sierpnia g.6.00 do 15 sierpnia do godziny 22.00. Wzięło w nich udział 44 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy. Wykonano 1178 badań trzeźwości, w efekcie czego policjanci ujawnili 8 osób - kierujących pod wpływem alkoholu: 5 w stanie nietrzeźwości i 3 w stanie po użyciu alkoholu.

Łącznie ujawniono 157 wykroczeń, z czego w 7 przypadkach sprawcami byli piesi. 150 pozostałych wykroczeń to kierujący pojazdami. Jak pokazuje analiza - największy problem nadal tkwi w przekraczaniu dozwolonej prędkości. Odnotowano bowiem 80 tego rodzaju przypadków.

Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych i 6 dokumentów prawa jazdy.

W ciągu tych 5 dni miało miejsce 12 kolizji i jeden wypadek śmiertelny.

Policja zatem ciągle apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że to czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w dużej mierze zależy od nas samych.