Uratowali desperata - Nie reagujesz-akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Nie reagujesz-akceptujesz!

Uratowali desperata

Dzięki reakcji kierowcy, policjanci uratowali 18-latka, który chciał skoczyć na jezdnię z kładki dla pieszych. Mundurowi w ostatniej chwili zdążyli ściągnąć desperata z barierki nie dopuszczając do tragedii. Mikołowianin trafił do szpitala.

 
Do zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze krajowej nr 44 w Mikołowie. Na komendę zadzwonił kierowca, który zawiadomił, że młody mężczyzna chce najprawdopodobniej skoczyć z kładki dla pieszych. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi w ostatniej chwili zdążyli ściągnąć z barierki 18-letniego desperata, który usiłował zeskoczyć z kładki na ruchliwą jezdnię. Stróże prawa po udaremnieniu samobójczej próby mikołowianina, udzielili mu niezbędnej pomocy. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak ustalono przyczyną desperackiego kroku były problemy osobiste.

 

Od początku 2013 roku na terenie powiatu mikołowskiego doszło aż do 7 samobójstw. Wiele z desperackich prób odebrania sobie życia udaremnili mundurowi. Tragedii często można uniknąć dzięki odpowiedniej reakcji na ludzką krzywdę. Pamiętaj „Nie reagujesz-akceptujesz”.