Ulicą Łączną z prędkością 114 km/h - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Ulicą Łączną z prędkością 114 km/h

Data publikacji 10.08.2020

Ulica Łączna w Mikołowie to droga na obrzeżach miasta. Kierujący pojazdami zapominają jednak, że to mimo wszystko obszar zabudowany. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, maksymalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h. Zlekceważył to wyraźnie mieszkaniec powiatu mikołowskiego, który poruszając się skodą octavią miał na liczniku 114km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Każdy kierowca powinien pamiętać, że w obszarze zabudowanym nie wolno jechać szybciej niż 50 km/h. Natomiast po jego przekroczeniu można poruszać się już z prędkością nie większą niż 90 km/h. Z kolei na drogach ekspresowych limit wynosi 120 km/h, a na autostradach 140 km/h.

Każde przekroczenie tej prędkości wiąże się z mandatem. Tak samo mandatem można zostać ukaranym w przypadku, jeżeli na danej drodze będzie ograniczenie prędkości, mniejsze niż wynosi maksymalna dozwolona prędkość, a będziemy jechać szybciej.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego - w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca z tzw. ciężką nogą stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu!