Wiadomości

Z policyjną profilaktyką podczas charytatywnego pikniku

Data publikacji 05.08.2020

Mimo,iż od kilku miesięcy mamy do czynienia z nową sytuacją oraz wieloma ograniczeniami w kwestii spotykania się z lokalną społecznością, policjanci z Mikołowa wykorzystują każdy możliwy sposób, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i choć w skrótowy sposób przekazywać informacje w zakresie poprawy bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach. W minioną sobotę mundurowi z prewencji wzięli udział w charytatywnym pikniu zorganizowanym na rzecz chorej mikołowianki. Był z nimi również sierżant Hektor.

Charytatywna impreza na rzecz Anny Sikory z Mikołowa odbyła się 1 sierpnia po południu na obiektach AKS Mikołów przy ulicy Zawilców. Oprócz skorzystania z udostępnionych przez organizatora atrakcji, między innymi, meczu piłki nożnej oraz siatkówki i koszykówki, od godziny 13.00 można było spotkać się tam z dzielnicowym tego rejonu mł.asp. Łukaszem Basą oraz policjantem ds. profilaktyki mikołowskiej komendy - mł.asp. Arturem Ceranem. Wraz z mundurowymi pojawił się także ulubieniec dzieci i dorosłych - policyjna maskotka - sierżant Hektor.

Zachowując sanitarne zalecenia, policjanci edukowali głównie najmłodszych uczestników pikniku w zakresie bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, w szczególności kładąc nacisk na zasady obowiązujące nad wodą. Omawiali także tematy związane z prawidłowym poruszaniem się po drodze. Dzieci miały możliwość wejścia do policyjnego radiowozu oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z sierżantem Hektorem.

Event zorganizowany został przez przyjaciół Pani Anny, a dochód z niego w całości przeznaczony na jej rehabilitację po przebytej jakiś czas temu operacji.

Organizatorom przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału!