Wiadomości

Pracownicy mikołowskiej komendy w podziemiach zabrzańskiej kopalni

Data publikacji 13.11.2019

11 listopada, oprócz Narodowego Święta Niepodległości, to także Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji, pracownicy mikołowskiej komendy, mieli okazję zwiedzić zakątki zabrzańskiej kopalni węgla kamiennego Guido. Emocji nie brakowało. Ciekawe opowieści przekazywane przez przewodnika na długo pozostaną w pamięci zwiedzających. Wraz z pracownikami cywilnymi był także szef mikołowskiej komendy wraz ze swoim zastępcą. Komendanci podziękowali "cywilom" za ich trud włożony w codzienną i żmudną pracę.

Wycieczka do zabytkowej już kopalni w Zabrzu odbyła się wczoraj po południu. Zdecydowana większość jej uczestników zwiedziła to miejsce po raz pierwszy. Wiedza przekazana przez przewodnika śląską gwarą w interesujący sposób zobrazowała funkcjonowanie kopalni począwszy od 1855 roku, aż po 1997, kiedy to została przekształcona w skansen. Zwiedzanie odbyło się na poziomie 320 metrów. Podziemne trasy turystyczne zrobiły na wszystkich obecnych ogromne wrażenie.

Oprócz pracowników cywilnych, w wyjeździe wzięli udział także Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie nadkom. Dariusz Klimczak wraz ze swoim Zastępcą, nadkom. Dariuszem Waligórą. Podziękowali oni swoim podwładnym za codzienny trud, z jakim zmagają się każdego dnia aby zapewnić właściwe funkcjonowanie jednostki, w tym między innymi, obsługę sekretariatów, utrzymanie łączności, czy chociażby utrzymanie czystości w budynkach policji.

Uśmiechy na twarzach oraz niemające końca pozytywne komentarze po powrocie do jednostki, świadczyć mogą jedynie o zadowoleniu uczestników wycieczki oraz pozytywnej atmosferze i bardzo dużym zintegrowaniu się osób pracujących w mikołowskiej komendzie.

 

Składam Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

Niech Wasza praca będzie dla Was źródłem dumy i zadowolenia.

Dziękuję za wiedzę i ogromne zaangażowanie.

Efektywne funkcjonowanie mikołowskiej komendy to Wasza ogromna zasługa.

Wszystkiego dobrego!

nadkom. Dariusz Klimczak