14-latek z marihuaną - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

14-latek z marihuaną

Data publikacji 13.11.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali grupę trzech chłopców, którzy przy jednym ze zbiorników wodnych, z dala od miejskiego zgiełku, postanowili się zrelaksować. W trakcie przeprowadzonej kontroli policjanci ujawnili akcesoria do palenia oraz młynek do tytoniu. Jeden z chłopców, 14-letni mieszkaniec Gostyni miał przy sobie marihuanę.

W poniedziałek 11 listopada późnym popołudniem, w trakcie prowadzonej służby, dzielnicowi z łaziskiego komisariatu zauważyli grupę trzech młodych osób, które przebywały w pobliżu zbiornika wodnego w Łaziskach Górnych. Na widok policjantów osoby te zaczęły oddalać się w przeciwnym kierunku. Próba uniknięcia kontaktu z mundurowymi na nic się jednak nie zdała. Nieletni zostali wylegitymowani i poddani kontroli. Znaleziono u nich przedmioty służące do palenia, między innymi bletki i lufki. Chłopcy mieli przy sobie także młynek, służący do mielenia suszu. Jeden z nich, 14-letni gostynianin, miał przy sobie marihuanę.

Cała trójka trafiła do komisariatu, gdzie po wykonanych czynnościach i poczynionych w sprawie ustaleniach, przekazani zostali pod opiekę rodziców. Sprawa młodego mieszkańca Gostyni wkrótce trafi do sądu rodzinnego w Mikołowie.

Jak obrazuje przedstawiona sytuacja, problem narkotyków wśród młodych osób dotyka coraz niższe grupy wiekowe. Młodzi ludzie próbują środków odurzających najczęściej pod wpływem kolegów, poddając się swoistej modzie panującej w grupie. Dlatego też wedlug policjantów, znacznie ważniejszym od ścigania nieletnich stają się szeroko zakrojone działania o charakterze profilaktycznym. Mundurowi z powiatu mikołowskiego regularnie starają się docierać do grona uczniów wszystkich szkół, aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach zarówno zdrowotnych jak i prawnych zażywania różnego rodzaju narkotyków.