Wiadomości

Dzielnicowy spotkał się z ornontowickimi seniorami

Data publikacji 04.11.2019

Realizacja czynności z zakresu polityki prosenioralnej stanowi jeden z elementów prowadzonych przez dzielnicowych powiatu mikołowskiego zadań o charakterze profilaktycznym. Spotkania z seniorami odbywają się regularnie, a wiedza przekazywana przez mundurowych docierać ma do jak najszerszego grona osób. Dziś przed południem policjant z orzeskiego komisariatu spotkał się z mieszkańcami Ornontowic, by przeprowadzić prelekcję na temat bezpieczeństwa osób starszych i ostrzec ich przed oszustami.

Spotkanie odbyło się o godzinie 11.00 w ARTeria Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach. Dzielnicowy mł. asp. Mariusz Sacawa przedstawił słuchaczom jak należy zachować się w przypadku otrzymania telefonu od oszustów stosujących metodę „na wnuczka” oraz "na kuriera" .Zasygnalizował też,  że policjanci nigdy, w żadnym wypadku nie pobierają pieniędzy za załatwienie sprawy związanej z przestępstwem lub następstwem wypadku.

Z uwagi na pogarszające się z dnia na dzień warunki pogodowe, policjant zwrócił uwagę na zasadność noszenia odblaskowych elementów na odzieży lub podręcznym bagażu - nie tylko poza obszarem zabudowanym, do czego obligują nas przepisy ruchu drogowego, ale także tam, gdzie obowiązku takiego nie ma - czyli np. w centrum miasta. Jak mówił dziś na spotkaniu dzielnicowy Sacawa - to kwestia rozsądku i dbałości o samego siebie. Miejscowi seniorzy obdarowani zostali ufundowanymi przez Urząd Gminy Ornontowice odblaskowymi opaskami.

Przypominamy, że elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.

 

Poniżej: dzielnicowy mł.asp. Mariusz Sacawa podczas spotkania w seniorami w ARTeria Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach.

  • Na fotografii: dzielnicowy mł.asp. Mariusz Sacawa w trakcie prelekcji z seniorami z Ornontowic
  • Na fotografii: dzielnicowy mł.asp. Mariusz Sacawa w trakcie prelekcji z seniorami z Ornontowic
  • Na fotografii: dzielnicowy mł.asp. Mariusz Sacawa w trakcie prelekcji z seniorami z Ornontowic
Ładowanie odtwarzacza...