Wiadomości

Mikołowska drogówka podsumowała akcję "ZNICZ 2019"

Data publikacji 04.11.2019

Aż cztery dni wzmożonych działań i wytężonej pracy policjantów drogówki spowodowały, że na drogach naszego powiatu było spokojnie, a co za tym idzie - także i bezpiecznie. Dziś rano zakończyła się akcja "ZNICZ 2019". Mundurowi z Mikołowa właśnie podsumowali jej wyniki. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano 13 kolizji, a na 636 kontroli stanu strzeźwości - tylko 4 osoby wsiadły za kółko na podwójnym gazie.

Tegoroczna akcja ZNICZ rozpoczęła się 31 października o godzinie 06.00. Dosyć sprzyjające warunki pogodowe, z niewielką ilością deszczu, ale bez opadów śniegu, w połączeniu z rozsądną jazdą kierujących i zwiększoną liczbą policjantów na drodze, przedłożyły się na zadowalające wyniki - przede wszystkim bez ofiar śmiertelnych.

Na terenie powiatu mikołowskiego, do akcji skierowanych zostało 16 policjantów ruchu drogowego. Oprócz nich, bezpieczeństwa pilnowali także dzielnicowi, policjanci patrolu oraz służb kryminalnych. Nad całością czuwał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Lucjan Kret oraz jego zastępca, asp. szt. Marek Ścierski. Zasadniczym celem tej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na drogach i w rejonie cmentarzy. Mundurowi przez cały czas czuwali, aby każdy bezpiecznie dotarł na groby bliskich i później powrócił z nich bezpiecznie do swojego miejsca zamieszkania.

Dane statystyczne przedstawiają się następująco:

kontrole pojazdów: 244; kontrola stanu trzeźwości: 636, ilość kierujących pod wpływem alkoholu:4, zatrzymane dowody rejestracyjne: 24; zatrzymane prawo jazdy: 7 ( w tym 3 osoby, które przekroczyły dopuszczalną prędkość z obszarze zabudowanym); zatrzymano 4 osoby nieposiadające uprawnień do kierowania pojazdami, odnotowano 13 kolizji.