Dzielnicowi z wizytą u przedszkolaków - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Dzielnicowi z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 30.10.2019

Policjanci z łaziskiego komisariatu odwiedzili wczoraj wychowanków Przedszkola nr 4 im. Krainy Uśmiechu w Łaziskach Górnych. O bezpieczeństwie na drodze, w trakcie zabawy, prawidłowych nawykach w sytuacji zagrożenia i wielu innych, ważnych kwestiach dyskutowano z najmłodszymi mieszkańcami powiatu mikołowskiego. W towarzystwie policyjnej maskotki - sierżanta Hektora, młodzi łaziszczanie czuli się wspaniale i z radością uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach.

Kilka minut przed godziną 10.00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych: asp. Paweł Oleksiński oraz mł.asp. Wojciech Witczak, w towarzystwie sierżanta Hektora, zawitali w miejskim przedszkolu przy ulicy Mokierskiej.  Regularne spotkania z dziećmi, w trakcie których przekazywana jest podstawowa wiedza o ich bezpieczeństwie powoduje, że omawiane tematy mocno zapadają w pamięci dzieci.

Przedszkolaki okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko mundurowi pojawili się w drzwiach przedszkola, zaczęły zadawać pytania. Chciały wiedzieć, między innymi, na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie udzielii milusińskim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Podkreślali  jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym.

Obowiązkowym elementem stało się pamiątkowe zdjęcie, do którego wszyscy garnęli się z ogromnym entuzjazmem. Na zakończenie dzieci, w ramach nagrody, mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.

 

 

  • Na zdjęciu: mł. asp. Wojciech Witczak
  • Na zdjęciu: asp. Paweł Oleksiński w towarzystwie przedszkolaków
    Na zdjęciu: asp. Paweł Oleksiński w towarzystwie przedszkolaków