Wiadomości

Mundurowy z Mikołowa zwycięzcą Etapu Wojewódzkiego II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych

Data publikacji 10.10.2019

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie kom. Mariusz Konieczny zajął I miejsce w konkursie dla policjantów - oskarżycieli publicznych. Będzie on reprezentował śląską policję w finale krajowym konkursu, który odbędzie się w dniach od 19 do 20 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Swoje zwycięstwo policjant dedykuje tragicznie zmarłemu komendantowi śp. podinsp. Krzysztofowi Skowronowi.

Mariusz Konieczny ma 38 lat i jest mieszkańcem Rydułtów. Od kwietnia 2019 r. pełni służbę w Referacie Wykroczeń  mikołowskiej komendy. W zawodzie policjanta od 15 lat, od samego początku związany z prewencją garnizonu gliwickiego. Jego zainteresowania skupiają się wokół sportów siłowych oraz...  wszystkiego co związane z wykroczeniami. Szeroka wiedza w przedmiotowym zakresie oraz zawodowe doświadczenie spowodowały, że we wczorajszym konkursie zajął I miejsce. W tych zawodach udział brał pierwszy raz, a poziom trudności ocenia dosyć wysoko. Według komisarza Koniecznego pytania na teście były bardzo trudne, a podane do rozwiązania kazusy wymagały szerokiej interpretacji prawnej.

"Zwycięstwo w tym konkursie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, zupełnie nie spodziewałem się wygranej, tym bardziej jest to dla mnie niemała niespodzianka. Swój sukces chciałbym dedykować śp. podinspektorowi Krzysztofowi Skowronowi, który jeszcze jako mój przełożony w poprzedniej jednostce, był dla mnie wielkim autorytetem, służbowo i prywatnie" - to słowa kom. Koniecznego.

Wczoraj po południu szef mikołowskich mundurowych nadkom. Dariusz Klimczak wraz ze swoim zastępcą, nadkom. Dariuszem Waligórą, złożyli gratulacje zwycięzcy, nie kryjąc dumy z tak dużego osiągnięcia swojego podwładnego. Podziękowali za dotychczasową służbę oraz zaangażowanie w jakość wykonywanych obowiązków.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie Państwo na stronie internetowej Śląskiej Policji w artykule poświęconym konkursowi: "Znamy już zwycięzcę Etapu Wojewódzkiego II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych".

  

Na zdjęciach: kom. Mariusz Konieczny wraz ze swoimi przełożonymi: nadkom. Dariuszem Klimczakiem ( z lewej) oraz nadkom. Dariuszem Waligórą ( z prawej) w trakcie przyjmowania gratulacji za wygraną w konkursie.