Wiadomości

Pierwszoklasiści z Orzesza edukują się z Hektorem

Data publikacji 10.10.2019

Jeszcze niedawno byli aktywnymi przedszkolakami. Już wtedy edukowano ich z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz to poważni pierwszoklasiści, których wiedza wraz z wiekiem rośnie coraz bardziej. Policjant mikołowskiej drogówki przypomniał uczniom orzeskiej podstawówki najważniejsze reguły, którymi kierować należy się podczas użytkowania dróg. Zachęcał do noszenia odblasków. Towarzyszył mu pluszowy Hektor, z obecności którego pierwszoklasiści cieszyli się najbardziej.

Spotkanie odbyło się w Orzeszu - Zawadzie w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia. Policjant ds. profilaktyki ruchu drogowego mikołowskiej komendy, st.sierż. Adam Jakubczyk omówił z uczniami klas I elementarne zasady poruszania się po drodze oraz wyjaśnił zasadę działania odblaskowych elementów. Charakter zajęć został przygotowany w taki sposób żeby pierwszoklasistów uświadomić w zakresie prawidłowych zachowań jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Od najmłodszych lat bardzo ważna jest ich edukacja w tym zakresie - mówi mundurowy z drogówki. 

Najmłodsi uczniowie w szkole brali czynny udział w zajęciach i chętnie odpowiadali na każde zadane pytanie. Radość i uśmiech pojawił się od razu, gdy na salę gimnastyczną, gdzie prowadzone były zajęcia, wdzięcznym krokiem wmaszerował ulubieniec dzieci - sierżant Hektor. Zabierana przez mundurowych na różnego rodzaju spotkania maskotka, stanowi od lat już symbol profilaktyki i działań prewencyjnych. Pozytywnie kojarzący się dzieciom obraz Hektora zawsze przypomina o właściwym zachowaniu, między innymi podczas codziennej drogi do szkoły.

Ładowanie odtwarzacza...