Wiadomości

Komendant podziękował kadetom klasy mundurowej za udział w policyjnych igrzyskach

Data publikacji 08.10.2019

Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, z końcem września, w Siemianowicach Śląskich odbyły się policyjne igrzyska. Wśród drużyn złożonych z policjantów oraz uczniów klas mundurowych, znalazły się także osoby z powiatu mikołowskiego. Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak, podziękował dwóm kadetom łaziskiej placówki szkolnej za udział w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu. Zachęcił także do wstąpienia w policyjne szeregi.

Adrian Syc i Patryk Pindur to uczniowie III klasy o profilu mundurowym Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Wraz z policjantem do spraw profilaktyki nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie sierż.szt. Arturem Ceran oraz policjantem patrolu sierż.szt. Łukaszem Rajfura, 27 września br. wzięli udział w dość sporym, sportowym przedsięwzięciu - "Igrzyska Policyjne z okazji 100. rocznicy powołania Policji".

Wczoraj o godzinie 13.00 młodzi sportowcy pojawili się na spotkaniu z szefem mikołowskich mundurowych, nadkom. Dariuszem Klimczakiem. Opowiedzili o wrażeniach, jakich doświadczyli w trakcie policyjnych igrzysk, swoich zainteresowaniach, wyjaśnili przyczyny podjęcią nauki w klasie o profilu mundurowym. Zradzili swoje plany na przyszłość. Młodzi adepci policyjnego zawodu właśnie ukoczyli 18. rok życia i poważnie myślą o wstapieniu do policji. Nadkom. Klimczak zachęcił do realizacji zamierzonych celów, przedstawiając po krótce pozytywne aspekty codziennej służby. Wręczył drobne upominki związane ze śląską kampanią społeczną " Nie reagujesz - akceptujesz" życząc jednocześnie wytrwałości oraz sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej i zawodowej przybyłych do komendy uczniów.

 

  • na zdjęciu: komendant nadkom. Dariusz Klimczak wraz jednym z uczniów: 07.10.2019 r.
  • policjanci z Mikołowa: komendant ( po prawej) oraz mundurowy ds. profilaktyki nieletnich
  • na zdjęciu: uczestnicy spotkania w gabinecie komendanta: 07.10.2019 r.
  • na zdjęciu: kadeci klasy mundurowej w gabinecie komendanta policji w Mikołowie
  • pisemne podziękowanie komendanta powiatowego dla jednego z uczniów klasy mundurowej
  • Na zdjęciu widać cztery osoby: uczestników policyjnych igrzysk w dniu 27.09.2019 r.
    kadeci klasy mundurowej wraz z mikołowskimi policjantami podczas igrzysk w dniu 27.09.br.
Ładowanie odtwarzacza...