Podziękowania za akcję poszukiwawczą - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Podziękowania za akcję poszukiwawczą

Data publikacji 07.10.2019

Do mikołowskiej komendy wpłynęły podziękowania żony 37-letniego mężczyzny, którego zaginięcie zostało zgłoszone policjantom w ubiegłym tygodniu. W mailu napisanym do komendanta jendostki kobieta wyraziła wdzięczność za szybkie oraz profesjonalne przeprowadzenie działań.

Pragnę serdecznie podziękować Komendantowi Powiatowemu Policji w Mikołowie p.o. nadkom. Dariuszowi Klimczakowi oraz podległym Panu funkcjonariuszom z Wydziału Kryminalnego Policji za szybkie i profesjonalne zarządzenie akcją poszukiwawczą mojego męża (.... )oraz za uratowanie jego życia.
Serdecznie dziękuję za profesjonalizm i życzę dalszych sukcesów w służbie.
Z wyrazami szacunku
(...)

To treść słów zawartych w mailu skierowanym dziś do komendanta mikołowskiej policji. Do zdarzenia doszło 2 października. Informacja o zaginięciu 37-letniego obywatela Niemiec trafiła do dyżurnego jednostki po godzinie 17.00.  Do podjęcia poszukiwań natychmiast skierowane zostały wszystkie patrole komendy oraz podległych komisariatów, na miejsce wezwano policyjnych negocjatorów,  a komendandt podjął deczyję o ogłoszeniu alarmu dla jednostki. Po niespełna trzech godzinach od zgłoszenia,  37-latek został odnaleziony, cały i zdrowy.  Obecna wówczas w budynku komendy żona zaginionego wyraziła podziw dla pracujących w terenie stróżów prawa. Jak przekazała koordynującym działania policjantom, nie spodziewała się tak ogromnego zaangażowania w czynności poszukiwawcze, była zaskoczona skalą akcji oraz liczbą osób skierowanych do poszukiwań.