Wiadomości

76. edycja Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu w powiecie mikołowskim

Data publikacji 05.08.2019

Już w najbliższy poniedziałek 5 sierpnia w godzinach popołudniowych na terenie naszego powiatu będzie realizowany III etap 76. edycji Tour de Pologne. Policjanci mikołowskiej komendy oraz podległych komisariatów będą zabezpieczać całą trasę tej części najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego. Prosimy o zapoznanie się z trasą przejazdu, a co za tym idzie, utrudnieniami w ruchu drogowym. Zablokowana trasa dotyczyć będzie ulic Mikołowa, Ornontowic oraz Orzesza.

5 sierpnia w godzinach popołudniowych na terenie powiatu mikołowskiego ( Mikołów, Ornontowice, Orzesze) przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 76. Tour De Pologne. Etap III, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie przez trasą: Ruda Śląska - Mikołów - Orzesze - Żory - Jastrzębie Zdrój - Świerklany - Rybnik - Knurów - Gierałtowice - Przyszowice - Zabrze (4 rundy). W związku z organizacją przedsięwzięcia tego dnia przewidziane są utrudnienia dla ruchu pojazdów.

Na czas przejazdu zostaną tymczasowo zamknięte drogi, po których wytyczona została trasa przejazdu peletonu. Utrudnienia w ruchu przewidywane są w godzinach 14:30 – 16:15. Po przejechaniu wyścigu ruch na zamkniętych odcinkach zostanie wznowiony.

Kolarze przejadą następującymi ulicami powiatu:

  • skrzyżowanie DW 925 z DK 44 ( skrzyżowanie ulic Gliwcka, Oświęcimska, Przelotowa)
  • Przelotowa
  • Korfantego
  • Spyry
  • Bujakowska
  • Gliwicka
  • Rynek
  • Rybnicka

Na wyżej wymienionych ulicach w czasie tymczasowego wyłączenia z ruchu obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych oraz pojazdów w obydwu kierunkach. W związku z tym wystąpią również utrudnienia w obrębie zamkniętych ulic.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię  Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenia przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.