Pożar kamienicy w Mikołowie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Pożar kamienicy w Mikołowie

Data publikacji 18.07.2019

Mikołowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego pożaru. Do zdarzenia doszło około godziny 9:00, w jednej z mikołowskich kamienic na ulicy Bluszcza. Na chwilę obecną trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności pożaru. W wyniku zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczoraj około godziny 9:00 dyżurny mikołowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o pożarze kamienicy, do którego doszło w Mikołowie przy ulicy Bluszcza. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Jak wynikało z ich wstępnych ustaleń, z nieznanych dotąd przyczyn doszło do pożaru mieszkania znajdującego się na drugim piętrze budynku. Zdarzenie doprowadziło do zawalenia dachu oraz zalania znajdujących się poniżej mieszkania oraz lodziarni. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie było osób poszkodowanych.

W akcji gaśniczo- ratunkowej brało udział 14 zastępów straży pożarnej w liczbie 46 strażaków. Policjanci z powiatu mikołowskiego oraz oddziałów prewencji z Katowic, a także strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych.

W miejscu powstania pożaru śledczy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzą oględziny, między innymi na podstawie których określone zostaną dokładne przyczyny i okoliczności pożaru.

  • zdjęcie przedstawia wóz strażacki z drabiną, z którego strażacy gaszą pożar dachu kamienicy
  • na zdjęciu na pierwszym planie widać trzech umundurowanych policjantów, na drugim i dalszym planie wóz strażacki i płonąca kamienica
  • zdjęcie przedstawia trzech siedzących na ulicy strażaków zmęczonych po akcji gaśniczej
  • na zdjęciu na pierwszym planie policjant ze strażakiem, w tle płonąca kamienica
  • na zdjęciu widać zadymioną wskutek pożaru kamienicę
  • zdjęcie zrobione z perspektywy ulicy- przedstawia widok na okna spalonego piętra budynku