Wspólna troska służb o bezpieczeństwo dzieci - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Wspólna troska służb o bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji 14.02.2019

Dzisiaj, w budynku komendy PSP w Mikołowie, odbyło się spotkanie profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami Mikołowa. Tym razem w ramach dobrej współpracy, policjanci i strażacy spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanymi przez Miejski Dom Kultury w Mikołowie i ZHP Hufiec Ziemi Mikołowskiej.

Dzieci spędzające zimowy wypoczynek na półkoloniach zorganizowanych przez MDK w Mikołowie oraz Hufiec ZHP Ziemi Mikołowskiej wraz z mikołowskimi policjantami, gościły dzisiaj w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie. Spotkanie było okazją do przypomnienia najmłodszym mieszkańcom Mikołowa podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowych ferii i nie tylko.

Sierż. szt. Artur Ceran z wydziału prewencji, opowiedział dzieciom jak bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. St. sierż. Adam Jakubczyk z wydziału ruchu drogowego przypomniał o tym, jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego oraz podkreślił jakże ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować ludzkie życie, demonstrując jak działają w rzeczywistości. Mundurowi wskazali również na istotę wzajemnej współpracy i pomocy służb jakimi są straż pożarna i policja, m.in. na miejscu zdarzenia drogowego. Dzięki uprzejmości strażaków, dzieci miały możliwość poznać sprzęt będący na wyposażeniu mikołowskiej komendy oraz poznać specyfikę pracy strażaków. 

 

Ładowanie odtwarzacza...