Wiadomości

Policjanci o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Data publikacji 29.01.2019

Jak bezpiecznie spędzić czas na zimowisku, stoku narciarskim lub podczas pobytu w domu czy w czasie zabawy z kolegami? Na temat bezpieczeństwa podczas ferii, z najmłodszymi i nie tylko rozmawiają mundurowi z Orzesza i Mikołowa.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Orzeszu oraz policjanci z mikołowskiej komendy w ostatnim czasie odwiedzili kilka placówek oświatowych na terenie gminy. Policjanci przypominają najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. W ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2019" dzieci brały udział w dyskusjach o zasadach, których przestrzeganie pomoże im bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Ważnym elementem było także omówienie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na ślizgawce i jazdy na sankach, a także poruszania się po drogach. Mundurowi przypominali również o ważnym elemencie jakim jest noszenie elementów odblaskowych. Niespodzianką dla milusińskich był sierżant Hektor - maskotka mikołowskiej policji, którą dzieci uwielbiają. Miś Hektor uprzyjemniał wszystkim radośnie spędzony czas, a naukę zamieniał w beztroską zabawę.

Mundurowym nie jest obojętne również bezpieczeństwo starszej młodzieży. Szefowa orzeskiego komisariatu spotkała się z najstarszymi klasami jednej z podstawówek, gdzie dokładnie omówiła problem dopalaczy i narkotyków oraz jakie zagrożenie za sobą niesie zażywanie tych niebezpiecznych substancji.