Wiadomości

Inauguracja akcji "Bezpieczna droga do szkoły" w mikołowskiej podstawówce

Data publikacji 04.09.2018

Wczoraj policjanci komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie z mikołowskimi mundurowymi, przeprowadzili w jednej ze szkół podstawowych akcję profilaktyczną "Bezpieczna droga do szkoły 2018". Gościem specjalnym był Sznupek - maskotka śląskiej policji. Stróże prawa rozmawiali z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, akcentując przy tym zalety używania elementów odblaskowych na co dzień.

Inauguracja tegorocznych wojewódzkich działań " Bezpieczna droga do szkoły", odbyła się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 10 w Mikołowie. Najmłodsi rozmawiali z przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz mikołowskimi mundurowymi o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły. Omówione zostały sytuacje, w których uczniowie są szczególnie narażeni na ryzyko, a mianowicie podczas przechodzenia przez jezdnię oraz podczas oczekiwania na przyjazd autobusu. Policjanci poruszyli również ważną kwestię noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym każdy niechroniony uczestnik ruchu drogowego staje się bardziej bezpieczny.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Miasta Mikołowa, jego zastępcy oraz przewodniczącego rady miejskiej, a także przedstawiciela Polskiej Grupy Górniczej, która wspólnie z policją realizuje akcję "Świeć przykładem".

Po części oficjalnej, na placu szkolnym uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi przepisami w ruchu drogowym. Do ich dyspozycji był także mobilny bus profilaktyczno-edukacyjny KWP w Katowicach, a także radiowozy, wyposażenie policjanta oraz służbowy motocykl. Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci koszulek oraz odblasków ufundowanych przez PGG oraz odblaskowe policyjne radiowozy, pozyskane dzięki współpracy z mikołowskim urzędem miasta.

Powyższa akcja będzie miała swoją kontynuację w późniejszych działaniach profilaktycznych. Przy współpracy ze szkołami, rodzicami i opiekunami, przeprowadzone zostaną przez policjantów prelekcje oraz instruktaże, jak uczestnik ruchu powinien się zachować podczas przechodzenia przez jezdnię, ze szczególnych uwzględnieniem dzieci klas pierwszych.