Wiadomości

Bezpiecznie nad wodą- policjanci kontrolują akweny

Data publikacji 10.08.2018

Piękna i słoneczna pogoda jest wymarzoną okazją do relaksu nad wodą. Niestety tylko w pierwszy sierpniowy weekend nad polskimi wodami utonęło aż 30 osób. Mikołowscy policjanci apelują o rozsądek i bezpieczeństwo wszystkich osób kąpiących się lub wypoczywających w pobliżu zbiorników wodnych, kontrolując jednocześnie akweny na terenie powiatu mikołowskiego.

Wysoka temperatura sprzyja kąpieli w basenach, jeziorach lub innych otwartych akwenach. Aby wypoczynek i schłodzenie się w zimnej wodzie było bezpieczne wystarczy przestrzegać kilku zasad. Apelujemy do Państwa o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości. Pamiętajmy, że o nasze bezpieczeństwo musimy zadbać przede wszystkim sami. W pierwszy sierpniowy weekend na polskich wodach utonęło, aż 30 osób.

Wybierając się nad wodę, korzystajmy z kąpielisk tylko strzeżonych. W żadnym wypadku nie należy się kąpać w miejscach zabronionych. Stosujmy się do poleceń ratownika i ewentualnych zakazów wchodzenia do wody. Dzieci powinny korzystać z akwenów tylko pod nadzorem osób dorosłych. Nie dopuszczalne jest kąpanie się po spożyciu alkoholu, który zaburza ocenę własnych możliwości pływackich. Pamiętaj, aby po opalaniu, gdy ciało jest rozgrzane wchodzić powoli do wody, polewając swoje ciało zimną wodą, aby uniknąć szoku termicznego.

Przebywając na akwenach zwracajmy również uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112.

Mikołowscy policjanci kontrolują na bieżąco akweny znajdujące się na terenie powiatu, informując jednocześnie wypoczywające osoby o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Na terenie całego powiatu mikołowskiego znajduje się wiele zbiorników wodnych i stawów, jednak w przeważającej mierze są to punkty objęte bezwzględnym zakazem kąpieli. Mimo to, z uwagi na swoją atrakcyjność, przyciągają sporą liczbę osób. 

Jednym z takich miejsc jest zbiornik "Starganiec" przy ul. Owsianej w Mikołowie, który od lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców południa Katowic i Mikołowa.

 

  • "Starganiec"
  • "Starganiec"
  • "Starganiec"
  • "Kaśka"
  • "Kaśka"
  • "Kaśka"