Wiadomości

Policjanci o bezpieczeństwie z Młodzieżowymi Drużynami Strażackimi

Data publikacji 25.07.2018

Wczoraj, policjanci z Mikołowa, odwiedzili uczestników obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Węgierskiej Górce. W ramach wakacyjnej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz "Bezpieczne Wakacje 2018" rozmawiali z młodymi pasjonatami strażackiego rzemiosła na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W ośrodku wypoczynkowym "Azalia" w Węgierskiej Górce, przebywa obecnie 56 uczestników obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Młodzież w wieku od 12 do 17 lat, pochodząca z OSP powiatu mikołowskiego oraz zaprzyjaźnionej gminy Goleszów, podczas 13- dniowego pobytu na obozie, poznaje tajniki strażackiego rzemiosła. Pod okiem fachowców i zawodowych strażaków, druhowie nabywają wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu pracy strażaka zgodnie z obowiązującym programem szkoleniowym MDP. Uwieńczeniem ich prawie dwutygodniowego pobytu, jest przystąpienie do egzaminu składającego się z części teoretycznej i praktycznej.

Wczoraj, w ramach współpracy z PSP z Mikołowa, obozowiczów odwiedzili policjanci. Spotkanie z druhami miało charakter profilaktyczny. Asp. Klaudia Kempa oraz sierż. szt. Artur Ceran, podczas swoich wystąpień, przypomnieli uczestnikom obozu o podstawowych zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodych ludzi oraz ich odpowiedzialności za swoje zachowanie. Chętnie odpowiadali również na nurtujące pytania. Najmłodsi, żywo zainteresowani byli pracą oraz wyposażeniem policjantów.

Ładowanie odtwarzacza...