Wiadomości

Bezpieczeństwo kręci również młodych strażaków

Data publikacji 05.07.2018

Wczoraj, policjantka mikołowskiej komendy wraz ze strażakiem PSP z Mikołowa, odwiedziła uczestników obozu szkoleniowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Wiśle. Podczas wizyty, mundurowi poprowadzili kilkugodzinne zajęcia edukacyjno- profilaktyczne. Spotkanie odbyło się w ramach akcji: "Kręci mnie bezpieczeństwo...", która promuje szeroko pojęte znaczenie pożądanych zachowań dzieci i młodzieży podczas wakacji, ale nie tylko.

W jednym z ośrodków wypoczynkowych w Wiśle Malince przebywa obecnie grupa 36 "młodych strażaków" z Ochotniczych Straży Pożarnych: w Mikołowie, Śmiłowicach, Bujakowie, Kamionce, Paniowach i Mokrem. Młodzież, w wieku od 10- 18 lat, podczas dwutygodniowego turnusu, pod okiem fachowców nabywa wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu rzemiosła strażackiego. Uwieńczeniem ich dwutygodniowych zmagań jest egzamin końcowy z nabytej wiedzy teoretycznej, praktycznej oraz strażackiej musztry.

Wczoraj, policjantka mikołowskiej komendy oraz strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie, odwiedzili obozowiczów. Mł. kpt. Piotr Malczyk poprowadził z uczestnikami wykład dotyczący poznania sprzętu ratowniczo - gaśniczego, natomiast mł. asp. Klaudia Kempa podczas swojego wystąpienia poruszyła kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodych ludzi oraz ich odpowidzialności za swoje zachowanie, które żywo wpisują się w akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo..." oraz "Bezpieczne wakacje 2018". Dzieci i młodzież bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki czemu lepiej mogły przyswoić przekazywaną przez mundurowych wiedzę.