Wydarzenia minione

Zaproszenie na imprezę "Bitwa Wyrska" - mapa

Zapraszamy na tegoroczną „Bitwę Wyrską”. Inscenizacja, która zostanie zaprezentowana w najbliższą sobotę jest rekonstrukcją bitwy toczącej się w roku 1939 w miejscowości Wyry i Gostyń pod Mikołowem.

Zapraszamy na tegoroczną „Bitwę Wyrską”. Inscenizacja, która zostanie zaprezentowana w najbliższą sobotę jest rekonstrukcją bitwy toczącej się w roku 1939 w miejscowości Wyry i Gostyń pod Mikołowem. Imprezę, jak co roku zabezpieczać będą mikołowscy mundurowi. Corocznie mieszkańcy powiatu i okolic, a także osoby związane z życiem publicznym licznie odwiedzają pole bitwy.

 

Jak co roku mikołowscy mundurowi będą zabezpieczać imprezę masową pn. „Bitwa Wyrska”, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2013 roku.  To wyjątkowe wydarzenie jest rekonstrukcją bitwy toczącej się w roku 1939 w miejscowości Wyry i Gostyń pod Mikołowem. Miejscem, w którym odbędzie się ta kulturalno – edukacyjna impreza jest rejon Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 r. oraz Schronu Bojowego „Sowiniec”. W tym roku odbędzie się już VIII edycja inscenizacji historycznej bitwy. Podczas wydarzenia zostaną odtworzone walki Polaków z Niemcami toczące się 1-3 września 1939 roku.  „Bitwa Wyrska” jest wierną repliką wydarzeń z tamtego okresu, co przyciąga corocznie liczne grono obserwatorów. Organizatorzy i sponsorzy dokładają ogromnych starań w powodzenie przedsięwzięcia. Policjanci z Mikołowa podczas imprezy czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników.  Mundurowi będą dbać o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego, kierować organizacją ruchu oraz interweniować w przypadkach zaistniałych zagrożeń. W realizację projektu poza służbą od lat zaangażowany jest także mikołowski policjant nominowany do tytułu „Człowieka Roku 2012” w powiecie mikołowskim. Więcej na temat działalności naszego dzielnicowego pisaliśmy TUTAJ… Więcej o „Bitwie Wyrskiej” przeczytacie Państwo na stronie poświęconej temu wydarzeniu: http://bitwawyrska.profort.org.pl/

 

Zapraszamy w sobotę o godz. 14.00 - Wyry, Gostyń  (powiat mikołowski).

 

 

 


Wyświetl większą mapę