Wydarzenia minione

Policjanci i lekarze zapraszają na debatę dla Seniorów: „Żyj Zdrowo i Bezpiecznie”

Data publikacji 24.03.2014

W środę odbędzie się kolejne spotkanie edukacyjne dla Seniorów z cyklu „Żyj Zdrowo i Bezpiecznie” zorganizowane przez mikołowską komendę oraz Centrum Zdrowia w Mikołowie. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00 -13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie. Poprowadzą je policjanci oraz lekarze, którzy opowiedzą o zagrożeniach zdrowotnych oraz społecznych i kryminalnych związanych z bezpieczeństwem osób starszych.

W środę 26 marca w godz. 10.00 -13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie odbędzie się kolejne spotkanie edukacyjne  z Seniorami w formie debaty pod nazwą „Żyj Zdrowo i Bezpiecznie”. Inicjatorami przedsięwzięcia są: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie i Centrum Zdrowia w Mikołowie. Spotkanie poprowadzą policjanci oraz lekarze. Medycy porozmawiają z gośćmi o niepokojących objawach chorobowych, wyjaśnią, jak dbać o zdrowie, oraz w jakich przypadkach należy  niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub wezwać pomoc. Mundurowi opowiedzą uczestnikom o zagrożeniach kryminalnych i społecznych, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu oraz doradzą, jak dbać o własne bezpieczeństwo. Policjanci omówią kategorie przestępstw, których ofiarami często padają osoby starsze (kradzieże, oszustwa, kradzieże kieszonkowe) oraz dokładnie wyjaśnią, jak należy się zachować, aby nie paść ofiarą rabusiów, oszustów, fałszywych „wnuczków” oraz nieuczciwych domokrążców.

Będzie to już drugie spotkanie z cyklu „Żyj Zdrowo i Bezpiecznie”. Pierwsze odbyło się 30 stycznia i cieszyło się dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników. Więcej o spotkaniu TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy także przedstawicieli mediów i prosimy o rozpowszechnienie wiadomości o spotkaniu, w celu dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców.

 

 

Pliki do pobrania

  • 459 KB