Kampania "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Policjanci na rajdzie samochodowym. Symulacja jazdy w poślizgu dla młodych kierowców

Policjanci zabezpieczali rajd samochodowy. W ramach programu "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" kierowcy mogli bezpłatnie skorzystać z jazdy samochodem wyposażonym w rolki symulującym prowadzenie auta w poślizgu.

Policjanci zabezpieczali odbywający się w Gostyni i Zgoniu mikołowski rajd samochodowy. W ramach programu "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" kierowcy mogli bezpłatnie skorzystać z jazdy samochodem wyposażonym w rolki symulującym prowadzenie auta w poślizgu. Atrakcję zorganizował jeden z ośrodków szkolenia kierowców w porozumieniu z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego.
W sobotę policjanci garnizonu mikołowskiego zabezpieczali rajd samochodowy. Wydarzenie odbywało się w Gostyni i Zgoniu, gdzie wyodrębnione zostały dwie trasy wyścigu. W godzinach 11.00-16.30 poszczególne odcinki dróg były blokowane przez mundurowych. Podczas trwania wyścigu na terenie centrum handlowego przy ul. Gliwickiej kierowcy mogli bezpłatnie skorzystać z jazdy autem wyposażonym w rolki. Samochód ten symuluje prowadzenie pojazdu w poślizgu. Przejażdżka tak przygotowanym autem uczy kierowcę reagowania w sytuacjach awaryjnych na drodze. Atrakcję w ramach programu "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" zorganizował jeden z ośrodków szkolenia kierowców z Łazisk Górnych w porozumieniu z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy. Więcej zdjęć z wydarzenia w galerii "Z życia jednostki". Więcej o rajdzie na www. rajd.mikolow.pl