Kampania "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Stacje diagnostyczne wkręcone w bezpieczeństwo

W dniach 23 i 24 czerwca trzy stacje diagnostyczne z terenu Mikołowa wspólnie z policjantami drogówki prowadziły akcję mającą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa podróżujących. Wszystko to w ramach działań pod nazwą "Bezpieczna podróż - bezpieczne wakacje 2017". Zainteresowanie było dość spore, gdyż aż 130 osób skusiło się na darmowy przegląd. Jak widać, ich także Kręci Bezpieczeństwo.

Kolejna tego typu akcja już za nami. W ostatni weekend czerwca trzy stacje diagnostyczne powiatu mikołowskiego włączyły się w działania Policji związane z bezpieczeństwem podróżujących. Z możliwości nieodpłatnego sprawdzenia stanu technicznego pojazdu można było skorzystać w punktach przy ul. Gliwickiej 98, ul. Bielskiej 27 oraz ul. Pszczyńskiej 24. Uczyniło to aż 130 osób.

Podczas testu diagności sprawdzali m.in. układ kierowniczy, hamulcowy, oświetlenie i ciśnienie w ogumieniu auta, stan bieżnika oraz sprawność układu kierowniczego i zawieszenia.

Organizowane działania zmierzają do podniesienia bezpieczeństwa kierowców, zachęcają do regularnej kontroli stanu swoich pojazdów. Są też okazją do porozmawiania z policjantami, którzy na codzień pełnią służbę na drodze. Mundurowi mikołowskiej drogówki chętnie odpowiadali na pytania.

Niecodzienną atrakcją stał się symulator dachowania. Dzięki temu urządzeniu osoba poddająca się próbie uświadamia sobie jak istotne jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim stacjom, które przyłączyły się do tych działań.