Kampania "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym pod okiem dzielnicowego

W tym tygodniu w szkole podstawowej w Orzeszu - Jaśkowicach odbył się Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Mimo, iż impreza odbywała się tylko w jednej placówce szkolnej, udział wzięli uczniowie wszystkich szkół tego miasta. A skoro sprawdzana na turnieju wiedza dotyczyła m.in. przepisów ruchu drogowego, nie mogło zatem obejść się bez udziału mundurowych. Orzeski dzielnicowy oraz policjant ruchu drogowego czuwali nad przebiegiem zawodów.

W bieżącym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu - Jaśkowicach zgromadziła uczniów wszystkich orzeskich placówek, aby wystartowali oni w zorganizowanym tam Miejskim Turnieju Rowerowym. Impreza odbywała się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody składały się z trzech części: 1. testu sprawności na torze rowerowym, 2. teście wiedzy z zakresu ruchu drogowego, 3. udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pojawili się także miejscowi stróże prawa, tj. dzielnicowy w Komisariatu Policji w Orzeszu mł.asp. Dawid Baron oraz policjant mikołowskiej drogówki sierż. Adam Jakubczyk. Młodzież szkolna była bardzo podekscytowana imprezą, która cieszyła się równym zainteresowaniem ze strony chłopców i dziewczyn. Połączenie umiejętności technicznych oraz wiedzy teoretycznej była receptą na sukces w zawodach.
Według informacji uzyskanych od kadry dydaktycznej placówki, eliminacje o zasięgu powiatowym odbędą się w połowie maja bieżącego roku.
Ładowanie odtwarzacza...