Kampania "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Policjanci zabezpieczali „5 Rajd Mikołowsko – Żorski"

Policjanci zabezpieczali „5 Rajd Mikołowsko – Żorski", który zorganizowany był w powiecie po raz piąty i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. O bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas zawodów zadbało kilkudziesięciu mundurowych. Realizując program "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", stróże prawa z Mikołowa oraz z KWP Katowice zapraszali do skorzystania z miasteczka ruchu drogowego na mikołowskim rynku wielu innych atrakcji.

W miniony weekend policjanci zabezpieczali „5 Rajd Mikołowsko – Żorski", zorganizowany przez „Automobilklub Ziemi Tyskiej”. Wyścig rozpoczął się na mikołowskim rynku o 16.00. Widowisko zabezpieczało kilkudziesięciu policjantów z Mikołowa, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i z KWP w Katowicach. Trasy wyścigu wyodrębniono w Mikołowie oraz w Wyrach. Impreza była organizowana w powiecie już po raz piąty, ciesząc się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem sympatyków szybkiej jazdy. Nad bezpieczeństwem uczestników, obok policjantów, czuwały także inne służby: ratownicy medyczni, strażacy i strażnicy miejscy.

W trakcie imprezy w Mikołowie policjanci z mikołowskiej drogówki, wspólnie z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, promowali bezpieczeństwo na drogach. Realizując kampanię "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", stróże prawa przygotowali na mikołowskim rynku wiele niespodzianek. Ochotnicy mogli skorzystać z symulatora dachowania, czy tzw. „alkogogli” - specjalnych okularów, symulujących widzenie w stanie nietrzeźwości. Ponadto goście mogli wziąć udział w instruktażu pierwszej pomocy medycznej. Stróże prawa służyli również poradami na temat stanu technicznego pojazdów, jak również odpowiadali na liczne pytania kierujących.

W ramach akcji „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, kierowcy w wieku od lat 18 do 25 wysłuchali prelekcji, które poprowadził asp. Tomasz Bratek ze śląskiej drogówki. Młodych kierowców wspierał doświadczony pilot rajdowy Maciej Wisławski. W specjalnym teście sympatycy szybkiej jazdy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Rajd Młodych, to krótka impreza sportowa w formie Konkursowej Jazdy Samochodowej. Młodzi kierowcy na fragmencie odcinka specjalnego w Mikołowie sprawdzili swoje umiejętności w sportowej rywalizacji. Dla zwycięzców tych zawodów Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przygotowała puchary i nagrody, które wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie Policji w Mikołowie kom. Dariusz Waligóra, Burmistrz Miasta Mikołowa oraz zaproszeni goście.

Ładowanie odtwarzacza...