Bezpieczeństwo Pieszych 2017

Podsumowanie działań "Kontrola Drogowa Pieszy"

W piątek na terenie powiatu mikołowskiego, w ramach trwającej akcji "Bezpieczny Weekend - sierpniowy weekend" policjanci drogówki w godzinach 06.00 do 14.00 przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu pieszych. Mimo całkiem sporej świadomości zagrożeń wynikających z obowiązku prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, nie obyło się bez mandatów.

W akcji wzięło udział 4 policjantów mikołowskiej drogówki. Łącznie stwierdzono 24 wykroczenia, z czego 18 zostało popełnionych przez kierujących, a 6 przez pieszych. Ci ostatni zostali ukarani mandatami. Każdy z nich bowiem reprymendę otrzymał za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozowlonym.

Cykliczne działania policjantów podczas akcji ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Akcje mają poprawć bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

PAMIĘTAJ !!! Bądź dżentelmenem na drodze. Nie postępuj zgodnie z zasadą punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Dziś jesteś kierującym, jutro będziesz pieszym.  Pamiętaj, każdy wypadek to suma różnych zdarzeń. Wielu możesz uniknąć. 

Bezpieczeństwo  zależy od nas i dlatego uczmy korzystać z odblasków nasze dzieci, znajomych i przyjaciół. Sami też nie wstydźmy się ich nosić. Jeden mały odblask może uratować nasze życie. Będzie bezpieczniej - to nam się wszystkim opłaci!!!