Bezpieczeństwo Pieszych 2017

Piesi pod lupą. Podsumowanie akcji mikołowskiej drogówki

Działania "Kontrola drogowa pieszy" jest elementarną częścią kampanii "Bezpieczeństwo pieszych 2017". Wczoraj mikołowscy policjanci sprawdzali: czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych lub, czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania "Kontrola drogowa pieszy" jest elementarną częścią kampanii "Bezpieczeństwo pieszych 2017". Wczoraj w godzinach 06.00 - 14.00  policjanci sprawdzali: czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych lub, czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział 6 policjantów.

Niestety po raz kolejny posypały się mandaty. Łącznie ujawniono 26 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 4 dotyczyły pieszych, pozostałe 22 to kierujący samochodami. Nałożono 24 mandaty karne, do sądu skierowane zostaną 2 wnioski o ukaranie.

Cykliczne działania funkcjonariuszy podczas akcji  ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu oraz na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcje mają poprawć bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

PAMIĘTAJ. Bądź dżentelmenem na drodze. Nie postępuj zgodnie z zasadą punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Dziś jesteś kierującym, jutro będziesz pieszym.  Pamiętaj, każdy wypadek to suma różnych zdarzeń. Wielu możesz uniknąć.