Bezpieczeństwo Pieszych 2017

Mandaty dla kierowców oraz pieszych - podsumowanie działań "NURD"

Policjanci podsumowali wczorajsze działania "NURD". Podczas akcji, która trwała do godziny 22.00 stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Okazuje się, że nie tylko piesi łamią obowiązujące przepisy...

Akcja "NURD" trwała wczoraj w godzinach 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 12 policjantów ruchu drogowego mikołowskiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia. Mundurowi interweniowali wczoraj wobec niechronionych uczestników ruchu 16 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wszystkie te osoby ukarano mandatem karnym. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec aż 22 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, rozmawiali w czasie jazdy przez telefon komórkowy, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. Również i w tym wypadku policjanci nie byli pobłażliwi i nałożyli grzywnę na 18 osób oraz skierowali do sądu cztery  wnioski o ukaranie.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!