Wiadomości

Dzielnicowi na spotkaniu z cyklu "Bezpieczne wakacje 2020"

Data publikacji 07.08.2020

Wakacje trwają w najlepsze. Do początku roku szkolnego pozostało jeszcze trochę czasu, dlatego też policjanci, gdzie tylko jest okazja i pozwalają na to możliwości sanitarne, spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu mikołowskiego i jak mantrę powtarzają, uświadamiają i edukują w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Jedno z takich spotkań odbyło się w minionym tygodniu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzeszu-Jaśkowicach.

Profilaktyczne spotkanie z mieszkańcami Orzesza rozpoczęło się w środę ( 5 sierpnia) o godzinie 13.00 przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzeszu. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury. Tego rodzaju przedsięwzięcia to doskonała okazja do kontaktu z dziećmi, dla których to odmienna forma spędzania wolnego, wakacyjnego czasu, a która dodatkowo jest świetną okazją do przypomnienia podstawowych i niezmiennych zasad bezpieczeństwa podczas pozaszkolnej rekreacji.

Tegoroczne wakacje są szczególny ze względu na panującą pandemię, jednak policjanci jak co roku, z takim samym zaangażowaniem czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób wypoczywających w naszym powiecie. Jednocześnie stróże prawa prowadzą działania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a swoje zadania wykonują z zachowaniem reżimu sanitarnego i przy użyciu środków ochrony osobistej.

Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”.

  • na zdjęciu: dzielnicowy wraz z policyjną maskotką - sierżantem Hektorem - podczas spotkania z dziećmi z Orzesza
  • na zdjęciu: dziecko siedzi w radiowozie
  • na zdjęciu: policyjny radiowóz oraz wóz straży pożarnej
  • na zdjęciu: dzielnicowy wraz z policyjną maskotką - sierżantem Hektorem - podczas spotkania z dziećmi z Orzesza
  • na zdjęciu: dwoje dzieci pozuje do zdjęcia na tle radiowozu
  • na zdjęciu: dzieci podczas spotkanie profilaktycznego oglądają policyjny radiowóz